"Zöld csillag kihunyt az égen"

"Zöld csillag kihunyt az égen"


Talán éppen ezt a nótát játszotta a zenekar az egyesületünk szombat esti buliján, amikor tényleg kihunyt egy csillag. Együtt énekeltünk, de akkor még nem tudtuk, hogy "Gyulabátyám csónakja partot ért."
Egyesületünk alapító, - és örökös tisztelebeli tagja most az egyszer nem tudott győzni. Ismertük jól - ő sohasem adta fel... "Ha kiküldték az ajtón, visszament az ablakon." A betegségben is többször megtalálta ezt az ablakot, de szombat este már nem volt ereje, hogy újra...
Érdemeit, tetteit biztosan sokan sorolják és dicsőítik majd. Én is tudnám, de meghagyom ezt másoknak. Gyulabátyám, azt viszont megígérem Neked, minden motorostalálkozón elénekeljük Emlékedre:


"Zöld csillag kihunyt az égen,
a csónak partot ért.
Hideg csendben fekete minden
Legyen az álmod Szép!"


Vigh Béla

Keleti Motoros Egyesület Elnöke